Aktualności

Dnia 15 maja br. 11 dzieci komunijnych,5 starszych kolegów i 41 dorosłych – rodzice i opiekunowie dzieci, dziadkowie, parafianie wzięło udział w wycieczce-pielgrzymce do Częstochowy.

Wyjazd zorganizowała p. Elżbieta Grześkowiak i ks. Jacek Stawik, którzy wraz z katechetką p. A. Sienkiewicz–Chlebicką brali udział w wyjeździe.

Był to kolejny w naszej Parafii i szkole wyjazd dzieci komunijnych na Jasną Górę - razem z nami również uczniów szkoły w Wojciechowie.

Wyjechaliśmy już o godz.5.10, aby zdążyć na mszę św., którą celebrował z innymi kapłanami nasz proboszcz. Ucz. z naszej grupy przygotowały liturgię i pięknie się zaprezentowały zebranym pątnikom. Razem z dziećmi pierwszokomunijnymi z Ozorkowa stali w części głównej przed Cudownym Obrazem. Po mszy św. dzieci przebrały się i zwiedzały z najbliższymi to niezwykłe miejsce. Był to czas na zakup pamiątek i spożycie ciepłego posiłku czy napoju gdyż cały czas padał długo wyczekiwany przez wszystkich deszcz.

O godz.14.15 uczestnicy zebrali się przed Jasnogórskim Centrum Informacji gdzie pod opieką 2 przewodników wyruszyli na zwiedzanie kolejnych ciekawych miejsc na Jasnej Górze.

 O godz. 16.00 wyjechaliśmy z Częstochowy. Do Jaraczewa wróciliśmy o godz.20.00. Zmęczeni, pełni wrażeń , ale i nowych sił do dalszej nauki, gdyż trwa rok szkolny…

Uczestnicy wyjazdu podobnie jak JP II- mogą dziękować Bogu za możliwość pobytu na Jasnej Górze…