Aktualności

2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2019/2020.

O godzinie 8.00 uczniowie z rodzicami, nauczycielami brali udział w uroczystej mszy św. podczas której proboszcz ks. J. Stawik poświęcił pierwszoklasistom tornistry z przyborami szkolnymi.

Dalsza część odbyła się na sali gimnastycznej. Zgromadzonych uczniów, rodziców, zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły powitał pan dyrektor mgr Jarosław Podkówka.

Uczniowie klasy 7 serdecznie powitali wszystkich, a szczególnie 23 swoich najmłodszych kolegów z klasy I Szkoły Podstawowej. Życzyli im dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz wielu przyjaciół.

W części artystycznej przygotowanej pod opieką wychowawczyni kl. VII pani Sylwii Dyderskiej oraz wychowawczyni kl. I pani Elżbiety Grześkowiak uczniowie recytowali utwory tematycznie związane z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej, minionymi wakacjami oraz tym co przed uczniami-nauką. Delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową szkoły oddając hołd bohaterom kampanii wrześniowej .

 

Następnie odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów po którym Pan Dyrektor symbolicznym ołówkiem dokonał pasowania dzieci kl. I na ucznia naszej szkoły. W tej szczególnie uroczystej chwili przejęci byli nie tylko sami pierwszoklasiści, ale także ich Rodzice. Na pamiątkę tej uroczystej chwili uczniowie otrzymali dyplomy i upominki od Rady Rodziców, które wręczyła przewodnicząca Pani Monika Ochlińska.

Na zakończenie uroczystości prowadzący życzyli nauczycielom wielu sukcesów, wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych celów, a Rodzicom powodów do dumy z ich pociech. Następnie uczniowie udali się do swoich sal na pierwsze spotkanie ze swoimi wychowawcami. Uczniom klasy I w obecności ich rodziców wychowawczyni wręczyła legitymacje szkolne oraz podręczniki.

O godz.13.00 delegacja uczniów z panem dyrektorem oraz p. R. Józefiakiem brała udział w uroczystościach gminnych przy obelisku czcząc rocznicę wybuchu II wojny światowej...