Aktualności

 W naszej szkole 30 września 2019 roku obchodzono Dzień Chłopaka. Oprócz tego SU Szkoły Podstawowej wraz z opiekunem: p. S. Dyderską przygotowali prezenty dla Chłopców Naszej Szkoły w postaci lizaka, które ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Jaraczewie. Z tego faktu wszyscy chłopcy bardzo się cieszyli się, co okazywali na przerwach szkolnych. Przybliżmy sobie historię tego święta; Dzień Chłopca powstał, prawdopodobnie przez analogię do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.
Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września, ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".

Wszystkim chłopcom życzyliśmy :

Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny Szkoły Podstawowej w Jaraczewie, życzymy każdemu chłopcu temu małemu i dużemu:
- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
- Ciastek - tylko tych najsłodszych
- Samochodów - tylko tych najszybszych
- Zabaw - tylko najweselszych
- Przygód - tylko najciekawszych
... i butów - takich, co najlżejsze
w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!