Aktualności

Idea Programu "Śniadanie Daje Moc"

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Najważniejsze cele programu:

1) Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
2) Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia 

Klasa 2 wzięła udział w programie edukacyjnym "Śniadanie Daje Moc" po raz drugi kontynuując kosmiczną misję z Tolą, Maksem i Wszystkojadem. Przygotowania do śniadania poprzedziło wiele zajęć nt. prawidłowego odżywiania proponowanych przez Organizatorów. Dotarliśmy do Planety Niedojadków stwierdzając, że niektórzy z nas też mają takie niezdrowe nawyki. Przypomnieliśmy 12 zasad zdrowego odżywiania oraz piramidę zdrowego odżywiania.

Wykonaliśmy prace plastyczne projektując kompozycje ze zdrowych produktów. Prace oraz informacje o śniadaniu zdobiły naszą salę oraz szkolny korytarz.

8 listopada, w Dniu „Śniadanie Daje Moc” przygotowaliśmy sami, wspólnie zdrowe śniadanie. Ubrani w strój kucharza i kolorowe czapki z zapałem zabraliśmy się do pracy. Z zakupionych dzięki Rodzicom produktów wykonaliśmy pożywne, kolorowe i różnorodne kanapki. Wykorzystaliśmy do nich jesienne warzywa. Na początek zjedliśmy "małe co nieco" czyli jogurt naturalny z płatkami i miodem. 

 Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym - jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Przygotowanymi kanapkami poczęstowaliśmy też Pana Dyrektora naszej szkoły który nas odwiedził, nauczycieli oraz starszych kolegów.