Aktualności

Informujemy, że Nasza Szkoła bierze udział w szkolnym konkursie zbiórki surowców wtórnych „REGION CZYSTY NA 6” organizowanym przez „Zakład Gospodarki Odpadami” Sp. z o.o. Konkurs obejmuje selektywną zbiórkę surowców wtórnych: nakrętek plastikowych, puszek aluminiowych, baterii. Zebrane surowce wtórne przez klasy zostaną odebrane przez SU gimnazjalny w drugi czwartek miesiąca, na godzinach wychowawczych.  Czas trwania konkursu 17.09.2018 – 17.05.2019.

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie Konkursu w placówce jest p. Sylwia Dyderska wraz z Samorządem Uczniowskim Gimnazjalnym.

W roku szkolnym 2017/2018 ucz. klas młodszych byli 7 razy w jarocińskim kinie ECHO w ramach realizacji projektu SZKOLNA AKADEMIA FILMOWA. Były to wycieczki we wtorki i 2 razy w czwartki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnego gatunku filmów o tematyce, która była kontynuacją lub rozszerzeniem szkolnych zajęć edukacyjnych wraz z uczniami innych szkół powiatu jarocińskiego.

Czytaj więcej: WYJAZDY DO KINA KLAS I-III

26 kwietnia 2018 roku gimnazjaliści ze szkoły podstawowej z Jaraczewa wraz z uczniami z Góry, Ruska i Noskowa wzięli udział w Poznańsk im Festiwalu Naukii Sztuki. Historia tej imprezy sięga roku 1997. Jest to pięciodniowe akademickie święto, które ma na celu zainteresowanie uczestników nauką i wykształcenie wśród nich pasji. Młodzież ma okazję poznać świat pełen fascynujący ch zjawisk i osobliwości. Swoją wiedzęi doświadczenie prezentują najwyższej klasy specjaliści i naukowcy poznańskich uczelni oraz poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Podczas tej edukacyjnej wyprawy opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Katarzyna Roguszka,  Agnieszka Płończaki Paweł Kistowski.

Czytaj więcej: XXI POZNAŃSKI FESTIWAL NAUKI I SZTUKI