Informujemy, że Nasza Szkoła bierze udział w szkolnym konkursie zbiórki surowców wtórnych „REGION CZYSTY NA 6” organizowanym przez „Zakład Gospodarki Odpadami” Sp. z o.o. Konkurs obejmuje selektywną zbiórkę surowców wtórnych: nakrętek plastikowych, puszek aluminiowych, baterii. Zebrane surowce wtórne przez klasy zostaną odebrane przez SU gimnazjalny w drugi czwartek miesiąca, na godzinach wychowawczych. Czas trwania konkursu 17.09.2018 – 17.05.2019.
Osobą odpowiedzialną za prowadzenie Konkursu w placówce jest p. Sylwia Dyderska wraz z Samorządem Uczniowskim Gimnazjalnym.
Dnia 29 maja w Szkole Podstawowej w Rusku odbył się I Gminny Konkurs Taneczny.
Dnia 16 maja 2018 roku uczniowie klasy VI Aleksandra Florczak i Norbert Paterski przystąpili do Gminnego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego „Matematyczny As”, który był kierowany do uczniów VI klasy szkół podstawowych gminy Jaraczewo. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. E. Estkowskiego w Wojciechowie.
Dnia 22 maja uczniowie klas pierwszych wzięli udział w ciekawych warsztatach lepienia z gliny, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Goli.
W dniu 21 maja 2018 roku uczennice z klasy VI Aleksandra Florczak i Oliwia Górecka wraz z opiekun SKO p. S. Dyderską wyjechały do Banku Spółdzielczego w Jarocinie, aby wziąć udział w międzyszkolnym Konkursie „Wiedzy o Banku Spółdzielczym”, który został zorganizowany związku z obchodami 150-lecia Banku Spółdzielczego.
Dnia 15 maja 2018r. uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział
Dnia 10 maja br. uczniowie klas I-III z wychowawcami odwiedzili Izbę Regionalną w bibliotece w Górze. Wizytę rozpoczęły dzieci od złożenia życzeń Paniom Bibliotekarkom z okazji Dnia Bibliotekarza.
W dniu 26 kwietnia 2018 roku opiekun SKO p. S. Dyderska dokonała zgłoszenia udziału uczniów do udziału w konkursie „Wiedzy o Banku Spółdzielczym”. Naszą szkołę będą reprezentowały uczennice z klasy VI – Aleksandra Florczak i Oliwia Górecka. Konkurs składa się z dwóch etapów:
W roku szkolnym 2017/2018 ucz. klas młodszych byli 7 razy w jarocińskim kinie ECHO w ramach realizacji projektu SZKOLNA AKADEMIA FILMOWA. Były to wycieczki we wtorki i 2 razy w czwartki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia różnego gatunku filmów o tematyce, która była kontynuacją lub rozszerzeniem szkolnych zajęć edukacyjnych wraz z uczniami innych szkół powiatu jarocińskiego.
26 kwietnia 2018 roku gimnazjaliści ze szkoły podstawowej z Jaraczewa wraz z uczniami z Góry, Ruska i Noskowa wzięli udział w Poznańsk im Festiwalu Naukii Sztuki. Historia tej imprezy sięga roku 1997. Jest to pięciodniowe akademickie święto, które ma na celu zainteresowanie uczestników nauką i wykształcenie wśród nich pasji. Młodzież ma okazję poznać świat pełen fascynujący ch zjawisk i osobliwości. Swoją wiedzęi doświadczenie prezentują najwyższej klasy specjaliści i naukowcy poznańskich uczelni oraz poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. Podczas tej edukacyjnej wyprawy opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Katarzyna Roguszka, Agnieszka Płończaki Paweł Kistowski.
© Copyright 2026 Szkoła Podstawowa w Jaraczewie