Aktualności

Mamy już za sobą 335. urodziny szkoły i przyjęcie urodzinowe z tej okazji, które zorganizowaliśmy, nawiązując do wydarzeń sprzed 35 lat.

17 listopada 1984 roku w Szkole Podstawowej w  Jaraczewie obchodzono bowiem 300 - lecie jej istnienia, co zanotował w kronice szkoły ówczesny dyrektor Franciszek Gabryelczyk. Przybyli goście otrzymali wówczas zaproszenie autorstwa pani Krystyny Zeidler, a  o uroczystości napisano w 48. numerze „Ziemi Kaliskiej”.

 W piątek 15 listopada w szkole zrobiło się wyjątkowo uroczyście i radośnie. Na przyjęciu urodzinowym nie zabrakło wielu gości. Byli dyrektorzy placówki p. Franciszek Gabryelczyk, p. Teodor Grobelny. Swoją obecnością zaszczyciła nas także Starosta Powiatu Jarocińskiego p. Lidia Czechak, pani wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, dyrektor GZEAS p. J. Jakubowski. Na przyjęcie przybyli emerytowani i obecni nauczyciele, rodzice, absolwenci i uczniowie.

To radosne i  uśmiechnięte święto było okazją do wspomnień i dobrej zabawy. Były przemówienia, życzenia, występy, urodzinowy tort, wystawa fotografii,  „pyra i gzika”, koncert orkiestry dętej  i wspólne zdjęcie.  Podczas imprezy podsumowano także udział w projekcie „W Dobrą Stronę, czyli do teatru”. Uczestnicząca w nim grupa uczniów naszej szkoły brała udział w wyjazdach i warsztatach teatralnych, podczas których przygotowano inscenizację tekstu Adama Mickiewicza „ Golono strzyżono”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych podczas uroczystości przez pana Wojciecha Kuflińskiego.