Aktualności

  

  Organizatorami byli: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział w Jarocinie, Szkoła Podstawowa w Wojciechowie, Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Jaraczewie, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Bar „Semafor”.  
 W rajdzie wzięło udział 125 uczestników- w tym 2 z naszej szkoły pod opieką p. E. Grześkowiak i p. D. Andraszaka.

    9 drużyn rajdowych wyruszyło w piątkowe popołudnie o godz. 14.00 z 6 miejsc startowych: z naszej szkoły z boiska przy Szkole Podstawowej w Jaraczewie i parkingu przy obelisku w Jaraczewie. Wszyscy zdążali w kierunku Wojciechowa i w wyznaczonym czasie dotarły na metę, która mieściła się w świetlicy wiejskiej. Kierownicy tras, nauczyciele- opiekunowie, rodzice, służba medyczna zadbali o bezpieczeństwo dzieci-uczestników rajdu, którzy przy niezbyt sprzyjającej pogodzie dzielnie pokonali wybrane trasy zwiedzając po drodze ciekawe obiekty.

    Na mecie przybywające drużyny oraz zaproszonych gości witali: Dyrektor SP w Wojciechowie Zbigniew Jarus oraz Zarząd PTTK Jarocin. Na uczestników rajdu czekała wyśmienita grochówka, placek drożdżowy i gorące napoje przygotowane przez bar „Semafor”.

    O godz.16.00 przeprowadzono 4 konkursy. Każda drużyna rajdowa wykonała dokumentację fotograficzną podczas marszu, spełniając warunek konkursu na zdjęcia z trasy. Wszyscy otrzymali z rąk zaproszonych gości jednakowe pakiety upominków.

    W konkursie na najładniejszy parasol rajdowy nasz z grupy starszej uzyskał 3-cie miejsce.

    Test z wiedzy o gminie Jaraczewo –obie drużyny naszej szkoły zdobyły po 11 pkt. i zajęły 2 miejsce.

    Rajd zakończono pamiątkowymi zdjęciami drużyn. Uczestnicy odjechali autobusami, samochodami lub udali się pieszo do domów.

    Dziękujemy ORGANIZATOROM rajdu i naszym rodzicom, którzy pomogli w dowiezieniu. Do zobaczenia za rok na XXVII już Rajdzie „Pod Parasolami” naszej szkole.